Jag tog några bilder för ett tag sedan på trappen. Dock hade jag fel objektiv så det blev ju lite nära. Men en liten sneak peak på hur det börjar ta form med hallen och renoveringen av trappen.
När man kommer upp för trappen så har vi satt tavlan från min mor och far där. Jag älskar kallor och det är återkommande i vårt hem. Hade det i bröllopsbuketten också.
Om ni tycker det tar lång tid för oss att fixa iordning så kan jag säga att ja det gör det, men det är så mycket annat som ska klaras av varje dag också. I sinom tid blir det klart. Egentligen är det bara spjälor och räcke uppe (ska målas) som ska upp nu och sedan är trappen klar. Ska även införskaffa en spegel till hallen och beställa bilder att sätta upp i en tavelram med flera bilder.
Gillar tapeten jättemycket och det känns så mycket fräschare nu med vit trapp och ljus tapet.
Åh, vilken snygg tapet!!! Vad är det för märke? Jag har letat efter en liknande att ha i vardagsrummet men den har bara funnits i mitt ”huvud” och inte i verkligheten… tills nu. 🙂
Supersnyggt!
Verkligen fin tapet (och tavla!)! 🙂
Jätte snyggt! vad skönt att jobbandet känns ok. Kram
I helgen ska vi börja med trappen….ska bli kul att se förändring
Syrran har en likadan tapet som fondvägg i köket och får jättemånga komplimanger för den. Den är skitsnygg! Bra val 🙂
Så skönt att få fixa i ordning.
Ser jättefräscht ut vännen.
Kram Lina